Kiekko-Espoon Rajaniemelle jatkosopimus
Kiekko-Espoon maalivahti Sami Rajaniemi, 33, on tehnyt jatkosopimuksen seuran kanssa. Kiekko-Espoo julkisti jatkosopimuksen keskiviikkona JYP-ottelun alla. Rajaniemen jatkosopimus on yksivuotinen.
JYP-ottelu oli Rajaniemen Liiga-uran 700:s. Hän pelasi ensimmäisen Liigan ottelunsa illan vastustajan JYPin paidassa lokakuussa 2011. Hän on toinen maalivahti Liigan historiassa, joka yltää 700 pelattuun matsiin sarjassa. Huikean rajan on ylittänyt myös HIFK:n Niko Hovinen, 37, tällä kaudella.
Kiekko-Espooseen Rajaniemi saapui kesken kauden 2024-25. Tällä kaudella hän on torjunut joukkueelle 23 ottelussa 89,9 prosentin varmuudella.
Komea rajapyykki rikki – @KiekkoEspoo:n Sami Rajaniemi rikkoo toisena maalivahtina Liiga-historiassa 700 ottelun rajapyykin! 💪👑
➡️ Lue lisää: https://t.co/uP2DCOK46f#Liiga pic.twitter.com/UnqPU0dZau
— Liiga (@smliiga) March 4, 2026
